Žáci ZŠPŠMŠ Česká Lípa na mistrovství světa v ledním hokeji: Norsko vs. Dánsko

• Datum: 27. 5. 2024
  • Kategorie: Společné aktuality

V rámci jedinečného projektu NPO, zaměřeného na podporu žáků se sociálním znevýhodněním, dostali žáci ze Základní školy, Praktické školy a Mateřské školy Česká Lípa (ZŠPŠMŠ) možnost zažít atmosféru mistrovství světa v ledním hokeji. Tato iniciativa, která poskytla žákům vstupenky na prestižní utkání, byla velkým úspěchem
a zanechala nezapomenutelné dojmy.

V úterý 14.5.2024 se žáci vydali do pražské O2 arény, aby sledovali napínavý zápas mezi reprezentacemi Norska a Dánska. Pro mnoho z nich to byla první příležitost vidět hokejový zápas naživo, a tak byla atmosféra naplněná očekáváním a nadšením. Projekt, jehož cílem je podpořit sociální začlenění a nabídnout zážitky, které by pro ně byly jinak nedostupné, se setkal s velmi pozitivními ohlasy nejen od samotných dětí, ale i od jejich učitelů a rodičů.

"Byl to neuvěřitelný zážitek pro všechny zúčastněné. Mnoho z našich žáků se
s podobnými akcemi setkává velmi zřídka. Díky tomuto projektu měli možnost nejen sledovat profesionální sportovní utkání, ale také se inspirovat a motivovat do dalšího života," uvedla ředitelka školy, Mgr. Kateřina Holá.

Samotné utkání mezi Norskem a Dánskem bylo plné vzrušení a dynamiky. Oba týmy předvedly skvělý výkon, což žáky ještě více vtáhlo do děje.

Tato akce byla součástí širšího projektu, jehož cílem je začlenění dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí do běžného života a poskytnutí příležitostí, které by jim pomohly rozvíjet jejich osobnost a zájmy. Dlouhodobě se škola snaží hledat cesty, jak těmto žákům poskytnout co nejvíce obohacujících zážitků a možností, které jim umožní lépe se začlenit do společnosti a cítit se její součástí.

"Doufáme, že se nám podaří podobné akce pořádat i v budoucnu, protože vidíme, jaký pozitivní dopad mají na naše žáky. Jejich radost a nadšení jsou pro nás největší odměnou," dodala Mgr. Kateřina Holá.

Celý den se tak nesl ve znamení nejen sportu a zábavy, ale také nových zkušeností
a přátelství, která mohou vydržet celý život. Děkujeme všem, kteří se na organizaci tohoto výjimečného zážitku podíleli, a těšíme se na další podobné akce, které přinesou radost a inspiraci dalším dětem.

Ing.Bc.Barbora Hlobeňová, učitelka ZŠPŠMŠ Česká Lípa